Piaskowanie elementów Giżycko

Oczyszczanie i renowacja

Wszystkie elementy mechaniczne, narzędzia narażone na czynniki zewnętrzne, pracujące pod obciążeniem, czy po prostu starzejące się – wcześniej czy później ulegają stopniowej korozji, drobnym zniekształceniom czy poprzez czynniki zewnętrzne – rdzewieją.
Powstałe w ten sposób zabrudzenia są niezwykle trudne do wyczyszczenia standardowymi metodami, a niejednokrotnie wymagane do przeprowadzenia renowacji danej części.

W tym miejscu z pomocą przychodzi metoda piaskowania – czyli użycie sprężonego powietrza wraz z drobnymi elementami czyściwa (piasek, śród bądź inny środek). Strumień powietrza z olbrzymią prędkością „uderza” w czyszczoną część owiewając ją z każdej strony. W połączeniu z drobnymi cząstkami piasku powoduje zerwanie brudu który przylega do czyszczonej powierzchni oddając jej naturalny, oryginalny kształt i powłokę.

Piaskowaniu można poddawać większość przedmiotów wykonanych z metalu, drewna czy betonu. Odpowiednio dopierając czyściwo zapewnimy sobie pożądany efekt.

Zakład metalowy Color-Met w Giżycku od kilkunastu lat specjalizuje się branży metalowej, a co za tym idzie na co dzień mamy do czynienia z procesem piaskowania czy to przy renowacji felg samochodowych, części do samochodów, ram rowerowych, części motocyklowych – aż po drobne elementy użytkowe, czy części maszyn rolniczych.

Piaskowanie to sprawdzona i najlepsza metoda przy wielu naprawach i każdej renowacji – chętnie pomożemy Państwu odzyskać blask starym, zapomnianym narzędziom, bądź częściom wymagającym renowacji.

Przed i po piaskowaniu

Przed piaskowaniem Po piaskowaniu